29.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik 2024

Ndërprerja e energjisë, defekti në sistemin e transmetimit – Balluku: ndërhyrje e shpejtë në gjithë vendin, energjia u rikthye për 30 minuta

Duhen Lexuar

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku, ne një dalje të posaçme për mediat foli për shkëputjen disa minutshe të energjisë elektrike në të gjithë vendin. Ajo tha se defekti ka ndodhur në sistemin e transmetimit të energjisë elektrike.

Balluku foli për volume të larta të transmetimit të energjië edhe për shkak të temperaturave shumë të larta të këtyre ditëve.

Sipas drejtueses së dikasteres së energjitikës ndërhyrja për riparimin e defektit dhe zgjidhja e situatës është kryer në kohë rekord.

Ajo tha se situata në përgjithësi për shkak të temparaturave mbetet e rrezikshme, sipas saj po bashkëpunohet me operatorët rajonalë për ta patur situatën në kontroll.


Burimi: ScanTv.
Ripublikimi mund të bëhet vetëm kundrejt citimit të autorësisë dhe burimit origjinal.

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit

WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications