16.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor 2024

OSHEE: Plan masash për të siguruar një furnizim sa më të mirë me energji gjatë muajit festiv!

Duhen Lexuar

Operatori i Sistemit të Shpërndarjes, pjesë e OSHEEGroup, njofton se po zbaton planin e masave për të siguruar një furnizim sa më të mirë me energji elektrike për të gjithë të gjithë abonentët përgjatë gjithë muajit festiv.

Sipas njoftimit ditët e fundit janë kryer disa procese mirëmbajtje me rëndësi për rritjen e kapacitetit në transformatorët e n/stacioneve të zonave ku ngarkesa rritet gjatë festave.

“Kemi ndërhyrë edhe në pjesë përbërëse të këtyre n/stacioneve, organizimit të stafit dhe vendosjes në dispozicion të bazës materiale për drejtorinë e Tensionit të Lartë,” shkruhet në informacionin e publikuar.

E . S /


Burimi: ScanTv.
Ripublikimi mund të bëhet vetëm kundrejt citimit të autorësisë dhe burimit origjinal.

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit

WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications