29.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

agroturizem

Investimet strategjike, qeveria kalon 90 mijë m2 tokë shtet për një resort në Gjirin e Lalëzit, miratohet dhe një agroturizëm

Komiteti i Investimeve Strategjike ka miratuar dhënien e statusit të investitorit strategjik për dy projekte. I pari është një resort turistik në Gjirin e...

Segmenti i agroturizmit po favorizohet nga pandemia

Kërkesa për natyrën dhe popullim të ulët mbetet e lartë. Operatorët e këtij sektori vlerësojnë se viti 2021 ishte pozitiv, me rritje të vizitorëve vendas e të huaj, ku nuk kanë munguar edhe tregje të reja, si ato të Arabisë apo tendenca e kamperave.

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications