14.5 C
Tirana
E premte, 1 Mars 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

cilën

Inflacioni vjetor dhe i ushqimeve në Europë – Në cilën listë Shqipëria është e para?

Inflacioni vjetor në BE ka qenë në rënie ndërsa inflacioni i ushqimeve mbetet i lartë, duke goditur familjet me të ardhura të ulëta në...

Taksë e “kripur” mbi banesat e tokën bujqësore – Ibrahimaj: Si do të përcaktohet vlera e tregut mbi të cilën llogaritet tarifa

Shqiptarë do të paguajnë taksë të kripur mbi banesat që kanë në pronësi dhe tokat bujqësore, e cila do të llogaritet mbi vlerën e...

Kjo është harta e qiellit në të cilën shfaqen mbi 1 miliardë galaktika

Harta dydimensionale e universit është bërë tashmë më e madhe se kurrë ndonjëherë. Falë një përditësimi kolosal, projekti që harton qiellin e gjerë të natës...

Mikroçipat, teknologjia për të cilën Shtetet e Bashkuara po i deklarojnë luftë Kinës

Ka luftëra që zhvillohen në fushëbetejën tradicionale, si në rastin e krizës në Ukrainë, ka të tjera që fillimisht duken thjesht ekonomike, por që...

Latest news

- Advertisement -spot_img