12.5 C
Tirana
E shtunë, 24 Shkurt 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

cmimet bujqesi

Bujqësia hapa pas, pagat më të ulëta se para pandemisë, thellohet hendeku me pagën mesatare

Sektori më i madh i ekonomisë shqiptare, bujqësia, po vuan mungesën e modernizimit dhe përshtatjen me ekonominë e tregut si rrjedhojë e copëzimit të lartë të tokës, mungesës së mekanizmit dhe mbështetjes financiare nga qeveria.

Latest news

- Advertisement -spot_img