12.5 C
Tirana
E shtunë, 24 Shkurt 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

cop28

Akademik Anastas Angjeli: Samiti i COP28 dhe ekonomia në shërbim të ambientit

Samiti i OKB-së për ndryshimet klimaterike për vitin 2023, ose COP28, është Konferenca e 28-të e organizuar nga OKB, dhe këtë vit po mbahet në Dubai, nga 30 nëntori deri në 12 dhjetor.

Latest news

- Advertisement -spot_img