21.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

femra

Më pak pronare femra në Fier – Elbasani dhe Dibra shënuan rritjen më të lartë të bizneseve që drejtohen nga gratë në vitin 2022

Bizneset dhe ndërmarrjet në Shqipëri administrohen kryesisht nga meshkujt referuar të dhënave të publikuara nga ‘Instituti i Statistikave’. Gjatë vitit 2020 meshkujt kanë drejtuar...

Europë, vetëm 15.5% e startup-eve janë themeluar nga gratë

Gratë përfaqësojnë vetëm një të tretën e të diplomuarve në shkenca, teknologji, inxhinieri dhe matematikë (STEM) në Europë.

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications