36.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

gjinor

Gratë në biznes, dominojnë në tregti dhe shërbime – Analiza e hendekut gjinor në sektorët kryesorë të punësimit

Në Shqipëri, gratë po luajnë një rol gjithnjë e më të rëndësishëm në sferën e biznesit, duke zotëruar 31.2% të ndërmarrjeve të përgjithshme. Sektori...

Sa ndikon në ekonomi trajtimi i njëjtë femra-meshkuj? – FMN: Eliminimi i hendekut gjinor ne punë, rrit PBB me 5 %

Mbyllja e hendekut të pjesëmarrjes së femrave në fuqinë punëtore do të rriste nivelin e Prodhimit të Brendshëm Bruto të Shqipërisë me 5 për...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications