23.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

gusht

U morën 542 masa disiplinore, KLSH: 19.5 miliardë lekë dëm ekonomik deri në gusht nga institucionet

Vendimet e gabuara të disa institucioneve në vend i sollën arkës së shtetet një dëm ekonomik në vlerën e 19.5 miliardë lekëve apo rreth...

Kreditë me probleme rriten lehtë në gusht – Banka e Shqipërisë: Arrijnë 5.3%, kryesisht nga huatë afatshkurtra të biznesit

Ndërsa ndiqet me shumë vëmendje nga aktorët e tregut financiar shqiptar për shkak të pritjeve që rritja e normave të interesit të ketë një...

Çmimet në Shqipëri, më të ulëta se Europa! – Inflacioni rezultoi 4,7% në gusht sipas metodës së Eurostat

Indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsumit për muajin gusht ka vijuar prirjen rënëse. Nga 5% që ishte në korrik, në muajin e tetë...

Inflacioni ngec në Eurozonë, ushqimet dhe energjia mbajnë çmimet e larta në gusht

Inflacioni në eurozonë ka ndalur rënien që vazhdonte prej 3 muajsh radhazi. Në gusht, indeksi i çmimeve ngeci në 5.3%, njëlloj sa në korrik,...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications