21.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Hasa

Pensionet, Hasa: Çfarë ka sjellë reforma e 2014 dhe aspektet që duhen ndryshuar!

“Sigurimi i shtetasve në kohën e pleqërisë është problem i çdo shoqërie”. Në përcaktimin e nivelit të tyre ndikojnë dukshëm disa arritje si: niveli...

Pensionet, si pritet të ndryshojë skema – Eksperti Naim Hasa parashtron tre opsione. Koha e duhur për miratimin e minimumit jetik 

Pas thuajse 9 vitesh nga reforma e ndërmarrë, Qeveria po risheh mundësinë për ndryshimin e skemes së pensioneve. Eksperti i Sigurimeve Shoqërore Naim Hasa...

“Të hiqet tatimi 15% mbi pensionet private” – Hasa: Paralizon tregun dhe dekurajon qytetarët

Grupet e interesit kërkojnë që të hiqet tatimfitimi mbi pensionet private, me argumentin se në të gjithë botën pensionet nuk taksohen. Gjatë diskutimit të...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications