21.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

hitech

Domate hi-tech.. dhe shija rregullohet sipas dëshirës

Një fermë ‘smart’ në Kinë, ka arritur të përmirësojë shijen dhe prodhimin e domateve me anë të teknologjisë digjitale me sensorë dhe kontrollues.Në Shandong...

2022, vit i keq për gjigantët hi-tech. Google, Meta, Amazon dhe Elon Musk humbën 433 miliardë dollarë

Gjigantët amerikanë të teknologjisë janë varfëruar përgjatë vitit 2022. Llogaritë e të mëdhenjve të Sillicon Valley i ka bërë “Washington Post”, që raporton se...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications