36.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

huajve

Rrezik varfërie për 44,4% të të huajve në Itali – Kriza ekonomike dhe pabarazia sociale janë faktorët kryesore

Rreth 13 milionë italianë dhe 2.2 milionë të huaj janë në rrezik varfërie apo përjashtimi social. Thënë ndryshe jetojnë në familje ku pjesa më...

Qeveria pritet të bëjë ligj të posaçëm për t’u dhënë nënshtetësi të huajve, që do blejnë në projektin e Portit të Durrësit

Pavarësisht kundërshtimeve të ashpra që ka hasur plani i qeverisë shqiptare që t’i japë nënshtetësi shqiptare të huajve, institucionet po avancojnë me këtë...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications