21.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

imobiliare

Indeksi i Keydata: Çmimet e apartamenteve u rritën me 3.2% në tremujorin e parë 2022, si variojnë sipas zonave

Rritja e çmimeve të pasurive të paluajtshme në kryeqytet ka vijuar edhe në tremujorin e parë të këtij viti.

Ndërtimi, sërish në lulëzim; Apartamentet, rritja e çmimeve do të vijojë edhe në 2022

Tirana tashmë është kthyer në një kantier ndërtimi dhe aktiviteti i ndërtuesve parashikohet që edhe këtë vit të jetë i garantuar. Ndërtuesit pohojnë se në vitin 2021, për shumicën e kantiereve të reja të ndërtimit, përfundoi deri në 10% të volumit të punës.

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications