29.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

importuar

Rezerva energjetike arrin në 1054 gWh – Situata në Kaskadë, KESH: Kemi plotësuar nevojat e vendit, pa importuar

Rezerva energjetike në Kaskadën e Drinit është rreth 1054 gWh, sipas Korporatës Elektroenergjetike Shqiptare, që e konsideron këtë një vlerë optimale të operimit për...

Sa makina janë importuar në 6 muaj në Shqipëri? – Makinat aziatike konfirmojnë tendencën rritëse

Shqipëria ka importuar rreth 35 mijë automjete në 6 mujorin e këtij viti. Por cila është origjina e automjeteve të importuara? Ndiqni kronikën e...

Bie inflacioni i importuar, përse s’ulen çmimet në Shqipëri – Inflacioni bazë, i cili matet mbi 69.2% të shportës së IÇK-së, në vlerën 8%...

Inflacioni në  vend shënoi një vlerë mesatare prej 6.5% në tremujorin e parë të vitit 2023, vlerë shumë e lartë duke parë rënien e...

Inflacioni i importuar në rënie, presionet e brendshme po “mbajnë gjallë” krizën e çmimeve në vend

Rritja e pagave, shoqëruar me shtim të konsumit dhe pasiguritë në tregun e punës po “mbajnë gjallë” krizën e çmimeve në vend. Banka e...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications