21.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

indeksim

Page mesatare prej 900 euro në muaj, indeksim i pensioneve si dhe bonusi i fundvitit – Mete, fjalim për Aktin Normativ të Buxhetit 2024

Ministri i financave, Ervin Mete ka mbajtur një fjalim në seancën plenare të Kuvendit për Aktin Normativ të Buxhetit 2024 i cili është paraqitur...

Sa do të rriten pensionet nga 1 Tetori? – Braçe: Indeksim 8.6% për të kompensuar çmimet

Nga 1 Tetori, pensionistët në të gjithë vendin do të kenë një shtesë në pensionin e tyre mujor në masën 8.6 % për të...

“Në shtator bonus i dytë për pensionistët, plus indeksim” – Balluku shpjegon si do ndahen fitimet shtesë nga taksa e energjisë për shtresat në...

Gjatë një takimi në Dibër, Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku ka thënë se Qeveria do të ndajë të gjitha të...

Viti zgjedhor, Qeveria “zgjidh qesen”, 5.7 miliard lekë për pensionistët – Fondet special, 2.2 miliard lekë indeksim pensionesh. 3.55 miliard lekë bonusi i fundvitit

Viti zgjedhor 2023, është ndër të rrallët ku pensionistët mund të mësojnë që në muajin janar nëse do marrin apo jo shpërblim në fund...

Qeveria i jep të drejtë vetes të rrisë “pa limit” pensionet – Kur vendoset për indeksim më shumë se një herë dhe si bëhet...

Qeveria shqiptare i jep të drejtë vetes që të mund të vendosë për indeksimin e pensioneve më shumë se një herë në vit. Referuar...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications