30.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Inteligjencë

Me Inteligjencë Artificiale të integruar, Google prezanton telefonin e ri

Pas Apple dhe Samsung, rivalë të përjetshëm kur flasim për telefonat e mençur, tashmë në treg konkurron edhe Google.Kompania ka publikuar, pas pritjes së...

Diagnostikimi i kancerit të gjirit me inteligjencë artificiale, i sigurt dhe i shpejtë sa dy radiologë

Përdorimi i inteligjencës artificiale në diagnostikimin e kancerit të gjirit është i sigurt dhe pothuajse mund të përgjysmojë ngarkesën e punës së radiologëve.Kanceri i...

Shenja të mendimit njerëzor në një sistem inteligjence artificiale, eksperimenti që shqetëson ekspertët

Kur shkencëtarët e Microsoft-it nisën të eksperimentonin me një sistem të ri të inteligjencës artificiale vitin e shkuar, i kërkuan që të zgjidhte një...

Inteligjencë Artificiale jo dhe aq inteligjente, 5 gjërat që nuk di ChatGPT

ChatGPT është bërë shumë i famshëm që nga lançimi i tij në fund të vitit të kaluar.Njerëzit po e përdorin inteligjencën artificiale për lloj-lloj gjërash,...

Inteligjencë artificiale për Kaskadën e Drinit – KESH hap supertenderin, 250 milion lekë. Platfromë online për menaxhimin e digave

Korporata Elektroenergjetike Shqiptare synon të menaxhojë Kaskadën e Drinit përmes inteligjencës artificiale. Ky dikaster ka hapur një tender me vlerë 250 mln lekë për...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications