23.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

interesin

Përgjysmohen Investimet e Huaja “anonime” – Cilat janë shtetet “surprizë” që po rrisin interesin ndaj Shqipërisë?

Përgjatë vitit që lamë pas, fluksi i Investimeve të Huaja Direkte në Shqipëri regjistrohet në afro 1.5 miliardë euro, me një rritje të konsiderueshme...

Norma e interesit nuk ndryshon, investimi në bono thesari po vijon të mbajë zgjuar interesin e shqiptarëve

Investimi në tituj qeveritarë po vijon të mbajë zgjuar interesin e qytetarëve dhe sipërmarrësve shqiptarë, pavarësisht rënies së normave të interesit. Në ankandin e...

Nxitje për qytetarët në fondet private të pensioneve – Çfarë parashikojnë ndryshimet ligjore që synojnë të rrisin interesin?

Skemat e pensioneve private ende nuk po arrin të depërtojnë mjaftueshëm tek qytetarët shqiptarë, pasi pjesëmarrja është e ulët.  Gjatë prezantimit të projektligjit “Për...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications