21.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

jepen

Si duhet të shpërndahet nafta për fermerët? – Vuksani: Paratë për përfituesit të jepen në sezon

Ndërsa më 27 Mars pritet të hapen aplikimet për skemën kombëtare në bujqësi 2024, përmes së cilës do të financohen fermerët përfitues, ekspertët e ...

Si do të jepen kreditë 3 % për punonjësit e shtetit shqiptar – Aplikimi do të bëhet në institucion. Rastet kur kredia e butë...

Punonjësit e administratës publike tashmë do të mund të aplkikojnë për kredi me 3 % interes për të blerë banesa. Kushter për të përfituar...

Shtyhet aplikimi i rritjes së pagave për administratën, por shtesat do të jepen bashkë. Paralajmërohet edhe rritja e pensioneve

Ministria e Ekonomisë dhe Financave Delina Ibrahimaj deklaroi se vendimi për reformën e pagave është shtyrë dhe se nuk do të aplikohet as për...

Paratë që nuk u jepen pronarëve, Qeveria kursen 68 Mln dollarë – ATP ka lëvruar vetëm kompensimin me kusht të subjekteve, heqin dorë nga...

Kompensimi me kusht i pronarëve është i vetmi funksion që ka kryer Agjencia e Trajtimit të Pronave gjatë vitit 2022. Në raportin për vitin...

Qeveria kurseu vetëm 8.4% nga tenderët – Fitohen me vlera, afër fondit limit. 3.3% e kontratave jepen në tavolinë

Tenderët publikë për punë, mallra apo shërbime fitohen nga kompanitë me vlera afër fondit limit, ndërkohë që ky fakt konfirmohet edhe nga të dhënat...

Kur jepen më shumë koncesione në Shqipëri? – Analiza e kontratave: Pjesa më e madhe janë ‘gaz dhe energji” 

Ministria e Financave në raportin e fundit të nëntorit të 2022, ka pranuar se ka dështuar në monitorimin e kontratave koncensionare. E për rrjedhojë...

Kriza e tregut të punës, jepen 5233 leje pune për të huajt në 9-mujor, më shumë se i gjithi viti 2021

Emergjenca për të plotësuar nevojat e tregut të punës me punonjës të huaj po rritet me shpejtësi muaj pas muaji, për shkak të...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications