30.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

përpunuese

Na kushtojnë më lirë prodhimet e importit – Energjia dhe industria përpunuese shtrenjtojnë prodhimin vendas

Bizneset prodhuese vazhdimisht po përballen me një shtrenjtim të kostos së prodhimit të mallrave. Sipas INSTAT, në tremujorin e katërt të vitit 2023, Indeksi...

Kredia ndaj privatit, rritje me 35% në Qershor – Tregtia, industria përpunuese, hoteleri/restorante dhe “real estate”, kryesojnë vrullin

Huaja e re drejt sektorit privat jofinanciar gjatë Qershorit fiksohet pranë rreth 20 miliardë lekëve, në rritje të ndjeshme krahasuar me të njëjtën periudhë...

Cilat biznese marrin më shumë kredi? – Tregtia, ndërtimi dhe industria përpunuese, por në 5 vitet e fundit kanë ulur “dominimin”

Sipas shifrave të fundit të publikuara nga Banka e Shqipërisë, vihet re një rritje e huave të reja të disbursuara gjatë tetorit drejt bizneseve...

Industria përpunuese, në mbijetesë; Shkodra: Qeveria të nxisë industrializimin e vendit

Nëse do të kishim një industri më të zhvilluar, vendi do ta kishte pasur më të lehtë që të përballej me krizën globale...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications