29.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik 2024

“Biznesi po mbytet me taksa” – Grupet e interesit: Të rishikohen akcizat, industria prodhuese po lëngon

Duhen Lexuar

Industria prodhuese kërkon nga qeveria që të jetë e kujdeshme dhe të mos rëndojë biznesin i cili është në kushte të vështira për shkak edhe të situatës në Ukrainë.

Përfaqësues të sipërmarrjeve të ndryshme në këtë industri shprehen se akzica mbi gazin, akciza që planifikohet të vendoset mbi birrën dhe pijet e forta alkolike si dhe çmimi e energjisë elektrike po e fundosin prodhimin.

Në të njëjtën linjë kanë qenë dhe deputetët e opozitës të cilët akuzojnë qeverinë për ndërmarrjen e politikave të cilat disavantazhojnë biznesin vendas.

Elisabeta Dosku / SCAN


Burimi: ScanTv.
Ripublikimi mund të bëhet vetëm kundrejt citimit të autorësisë dhe burimit origjinal.

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit

WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications