12.5 C
Tirana
E premte, 1 Mars 2024

Rilindja e Lancia me modelet fantastiko-shkencore

Duhen Lexuar

“Sot është nisja e rilindjes sonë, që do të habisë fansat e Lancia në të gjithë botën. Lancia do të jetë sërish një markë e dëshirueshme, e respektuar dhe e besueshme në tregun elitar evropian”.

Këto janë fjalët e Luca Napolitano, drejtorit të Lancia, gjatë prezantimit të dizajnit të Lancia Lancia Pu+Re Zero, makinës së re që do të frymëzojë të ardhmen afatshkurtër të markës 116-vjeçare italiane.

Lancia planifikon të nxjerrë një makinë të re çdo dy vite, duke nisur nga viti 2024. Ndërkohë, nga viti 2028, marka italiane do të prodhojë vetëm makina elektrike.

Burimi: A2 CNN

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit