29.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Aeroportin

Fluturimet ajrore do rriten me 32% në 2024-ën – Balluku: Shumë shpejt, hapim garën ndërkombëtare për aeroportin e Gjirokastrës

Fluturimet ajrore parashikohet të rriten me 32% gjatë vitit 2024, në raport me një vit më parë. Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku teksa...

Balluku inspekton punimet në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza”: Investime për t’ju përgjigjur fluksit në rritje të pasagjerëve

Në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” po punohet paralelisht në disa fronte, me qëllim rritjen e kapaciteteve të këtij aeroporti. Punimet janë fokusuar në zgjerimin...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications