6.5 C
Tirana
E premte, 23 Shkurt 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

deficit

Rusia rrezikon deficit të madh buxhetor në dhjetor pas suficitit të shkaktuar nga Gazprom në nëntor!

Deficiti mujor buxhetor i Rusisë mund të arrijë në 3.5 trilion rubla (55.38 miliardë dollarë) në dhjetor, në mënyrë që qeveria të shohë një...

KE rrit parashikimin për ekonominë shqiptare në 6.9%. Paralajmëron për vaksinimin e ulët dhe çmimin e energjisë

Komisioni Europian, në parashikimin e vjeshtës, ka përmirësuar pritshmëritë për rritjen ekonomike të Shqipërisë, duke e çuar në 6.9%, nga 4.1% që ishte vlerësimi në pranverë.

Latest news

- Advertisement -spot_img