36.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

fitime

Fitimet e bankave mbetën të qëndrueshme në Rumani 

Fitimet totale neto të sistemit bankar të Rumanisë u rritën me 3.6% në bazë vjetore, në 1.95 miliardë RON (395 milionë euro) në tremujorin e parë të këtij viti, duke arritur një nga fitimet totale tremujore më të larta në histori, sipas llogaritjeve të bazuara në të dhënat e publikuara nga Banka Kombëtare e Rumanisë (BNR).

Mercedes-Benz tejkalon parashikimet e fitimit, por pret probleme në zinxhirët e furnizimit gjatë vitit 2022

Kompania Mercedes-Benz Cars & Vans (DAIGn.DE) pret që fitimi i saj para interesave dhe taksave të arrijë shifrën 14 miliardë euro (15.9 miliardë dollarë) për vitin 2021 dhe konsideron që problemet në zinxhirët e furnizimit do të vazhdojnë edhe përgjatë vitit 2022

Bankat me rezultatin më të lartë të dekadës në 9-mujorin e fundit. Të gjitha janë me fitim

Sektori bankar shënoi përmirësime të mëtejshme të performancës financiare në tremujorin e tretë të vitit.

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications