29.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Fokusi

Fokusi i kreditimit, tregtia dhe ndërtimi – Rritet huaja e re në sektorët kryesorë të ekonomisë

Sipas shifrave të publikuara nga “Banka e Shqipërisë” mbi huanë e re për korporatat jofinanciare private të cilësuara sipas aktivitetit ekonomik, në muajin prill...

Si do funksionojë plani suedez për “kapjen” e bizneseve? – Shtrihet përgjatë vitit. Fokusi, subjektet e reja që shkelin ligjin

Përgjatë vitit 2024, administrata tatimore do të ndjekë një plan suedez për evidentimin e bizneseve që shkelin legjislacionin në fuqi.  Sipas tatimeve, bashkëpunimi midis...

Varfëria energjetike – ERE: Të ndërmeren politika për familjet, fokusi te kursimi i energjisë

Enti Rregullator i Energjisë kërkon ndërmarrjen e politikave për adresimin e varfërisë energjetike, që prek shumë familje shqiptare. Ky dikaster ka publikuar një dokument...

Ndërtimi i urave, 51.6 mln euro kredi – Marrëveshja në Kuvend/ Fokusi, te veprat e rrezikuara nga tërmetet dhe përmbytjet

Përveç kredisë prej 110.8 mln euro, një tjetër hua nga Banka Ndërkombëtare për Rindërtim dhe Zhvillim është marrë nga qeveria shqiptare. Marrëveshja ka mbërritur...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications