30.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

fuqisë

Cilat janë sfidat e bizneseve shqiptare? – Anketa e RCC: Largimi i të rinjve të talentuar dhe mungesa e fuqisë punëtore

Paqëndrueshmëria makroekonomike, korrupsioni dhe kriza e migrimit janë problemet kryesore me të cilat përballet biznesi shqiptar. Këtë tregojnë të dhënat më të fundit nga...

Rritja ekonomike jo te bujqësia, shkak subvencionet e pakta dhe mungesa e fuqisë punëtore

Ekonomia e vendit u rrit me 3.23 për qind në harkun e muajve prill-qershor, por zgjerimi nuk përfshiu të gjithë sektorët. Përkundrazi, bujqësia, sektori...

Mungesa e fuqisë punëtore, deputeti i PS: Nuk është problematikë vetëm shqiptare

Në kushtet e mungesës së fuqisë punëtore, shërbimet janë ndër sektorët që po vuajnë më shumë. Kjo edhe për faktin se kërkohet që të...

Baret dhe restorantet rrezikojnë mbylljen – Mungesa e fuqisë punëtore do të sjellë dështim në bizneset turistike

Sezoni turistik për këtë vit ka nisur pozitivisht duke marrë në konsideratë dhe shifrat e tremujorit të parë. Ndonëse janë premtuese, nga ana tjetër...

74% e sipërmarrësve vendas hasin vështirësi në sigurimin e fuqisë punëtore

Mungesa e fuqisë punëtore është kthyer në një sfidë thelbësore për bizneset shqiptare veçanërisht gjatë këtij viti. 74% e sipermarresve vendas shprehen se hasin...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications