26.5 C
Tirana
E shtunë, 20 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Gjokutaj

Si do të ndikojë në ekonominë shqiptare Censi 2023? – Gjokutaj: Të rritet kapaciteti i administratës dhe të menaxhohet buxheti 

Të dhënat e Censit 2023 u analizuan në emisionin Ekonomia 3D, por duke e parë në aspektin ekonomik, si do të ndikoj në ekonominë...

Si do ndikojë rritja e pagës në konsum dhe taksa? – Gjokutaj: Sektori privat nuk do preket nga kjo lëvizje

Nga një korriku paga mesatare në sektorin publik do të rritet në 900 euro. Nga rritja e herë pas herëshme e pagës minimale në...

Pse Shqipëria mbetet në listën gri për pastrimin e parave? Gjokutaj: Kryefjalë, nisma për amnistinë fiskale

Raporti i fundit i “Moneyval” vlerëson se pavarësisht progresit të bërë në aspektin ligjor, pastrimi i parave mbetet problem për vendin tonë. Për këtë...

Pse është domosdoshmëri analiza e rritjes së pagave? – Gjokutaj: I nevojshëm indeksimi i pensioneve, më pas rritja pagave

Ekspertët vlerësojnë që më parë duhej bërë një rritje të pensioneve më pas rritjes së pagave. Eskperti i ekonomisë Eduart Gjokutaj theksoi se rritja...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications