23.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

hidrogjen

Avionët me hidrogjen që do të bëjnë revolucion në industrinë e fluturimeve

Airbus ka njoftuar se po krijon një motor novator që do të punojë me hidrogjen, dhe se planifikon ta testojë atë në aeroplanin më...

Motori i parë i avionëve me hidrogjen në botë drejt një pike kthese për industrinë e aviacionit!

Prodhuesi i hapësirës ajrore Rolls-Royce tha se kishte testuar dhe drejtuar me sukses motorin e parë të avionit me hidrogjen në botë. Motori i...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications