21.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

humbjet

“Super prodhim i energjisë elektrike” – Ahmeti: Humbjet në rrjet u përmirësuan. Për blackout-in, analizë nga institucion i pavarur 

30% më shumë energji e prodhuar sesa mesatarja shumëvjeçare. Gjatë prezantimit të raportit vjetor për vitin 2023, kreu i Entit Rregullator të Energjisë Petrit...

Biznesi, kursimtari i energjisë- Familjarët konsumuan më shumë në 3-mujorin e dytë. Ulen edhe humbjet në rrjet

Tremujori i dytë i vitit duket se ka patur një bilanc pozitiv për energjinë. Të dhënat më të fundit nga INSTAT tregojnë se përdorimi...

Sigurimi i detyrueshëm nga tërmetet, çfarë mbulohet e çfarë jo – Nuk dëmshpërblehen dëmet shëndetësore, orenditë shtëpiake, humbjet financiare të bizneseve

Ndërsa Ligji që detyron sigurimin e banesave nga tërmeti ka hyrë në fazë të avancuar dhe është nxjerrë për konsultim publik, ai përcakton se...

“Humbjet tek eksportuesit, pjesë e të bërit biznes” – Zhvlerësimi i euros, Ibrahimaj: Punojnë me kontrata porositëse, disa biznese kanë dhe fitime

Eksportuesit, sektori i cili rezulton ndër më të prekurit nga zhvlerësimi i monedhës europiane, nuk do të marrin ndihmë nga qeveria për të përballuar...

KESH zgjat çmimet preferenciale për OST-në – Energjia për humbjet në rrjet, jo me çmime tregu deri në qershor

Çmimi i favorshëm, me të cilin Korporata Elektorenergjetike Shqiptare i shet energjisë Operatorit të Sistemit të Transmetimit për mbulimin e humbjeve në rrjet, do...

18.4% e energjisë së konsumuar për humbjet në rrjet – TV SCAN zbardh bilancin e energjisë për vitin 2022. U prodhua 7 mln mWh

Rreth 7 milion mwh energji u prodhuan gjatë vitit 2022, teksa hidrocentralet e Kaskadës së Drinit dominuan prodhimin me mbi 55% të sasisë totale....

Humbjet e energjisë në transmetim, 2.11% – Miliarda lekë për mbulimin e tyre, nivelet e pandryshuar në 4 vitet e fundit

2.11% e energjisë humbi në rrjetin e transmetimit gjatë vitit 2022. Sipas të dhënave zyrtare nga Operatori i Sistemit të Transmetimit kjo shifër ka...

Kursimi nga matësit inteligjentë të energjisë – Studimi i ERE: Në zonën pilot të Kasharit humbjet në rrjet u reduktuan në 7.5%

Enti Rregullator i Energjisë ka publikuar një studim mbi konsumin e energjisë elektrike dhe sjelljen konsumatore, duke kryer vlerësime mbi mundësinë e kursimit. Në...

Informaliteti thellon humbjet te transporti urban kryeqytetas, 3 operatorë paralajmërojnë ndërprerje të shërbimit

Transporti urban në Tiranë përveç shtimit të kostove nga rritja e çmimit të naftës dhe problemit me rënien e fluksit të pasagjerëve, po...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications