21.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

indeksimit

Çfarë do të ndryshojë në skemën e pensioneve? – SCAN zbardh detajet/Nga formula e indeksimit, tek mosha e përfitimit

Shqipëria ka nevojë të domosdoshme për një reformë të re pensionesh e cila duhet të sigurojë qëndrueshmërinë e skemës dhe të ardhura më të...

Çfarë parashikon reforma e re e pensioneve? – Nga formula e indeksimit, tek mosha dhe rezidenca

Ministria e Financave në bashkëpunim me Bankën Botërore ka nisur punën për rishikimin e skemës së pensioneve, e cila pavarësisht ndërhyrjeve të bëra në...

Reformë e re për rritjen e pensioneve – Mete: Po shqyrtojmë ndryshimin e skemës së indeksimit. Rishikohen edhe subvencionet në bujqësi

Qeveria po përgatitet për të reformuar sërish skemën e pensioneve me qëllim rritjen e mbështetjes financiare për pensionistët dhe për të amortizuar diferencën e...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications