36.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

industrial

Bashkitë e “qeta” kërkojnë projekte turistike – Eksperti: Turizmi industrial po preferohet nga të huajt

Turizmi në Shqipëri po kërkon të shtrihet edhe në ato qytete që janë pa fluksë vizitorësh. Kështu bashkitë kanë nisur të hapin ofertat për...

“Biznes si më përpara nuk do të ketë më”, Shkodra: Po kalojmë në një erë të re të zhvillimit ekonomik industrial

Biznes si më përpara nuk do të ketë më. Kështu u shpreh sekretari i përgjithshëm i Shoqatës së prodhuesve, Arben Shkodra në studion e...

Mblidhet Komiteti i Përbashkët Shqipëri-Azerbajxhan – Balluku: Në fokus, zhvillimi ekonomik, teknologjik dhe industrial mes dy vendeve!

Zëvendëskryeministrja e vendit, njëherësh Ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku pas përfundimit të mbledhjes së Komitetit të Përbashkët Shqipëri-Azerbajxhan u shpreh se Komiteti...

Si do të ndikojë revolucioni i ardhshëm industrial në të ardhmen tonë

Nëse ka një fjalë që ka gjetur përdorim shumë të madh në pothuajse çdo industri këto ditë, ajo është “qëndrueshmëria”. Fakti që kjo falë po bëhet kaq e përdorur në çdo fushë tregon rëndësinë e saj – por, edhe kur jemi të njohur me këtë term, koncepti i tij shpesh nuk vlerësohet aq sa duhet.

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications