29.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor 2024

Bashkitë e “qeta” kërkojnë projekte turistike – Eksperti: Turizmi industrial po preferohet nga të huajt

Duhen Lexuar

Turizmi në Shqipëri po kërkon të shtrihet edhe në ato qytete që janë pa fluksë vizitorësh. Kështu bashkitë kanë nisur të hapin ofertat për tokë me qira edhe për kampingje turistike, si ajo e Vaut të Dejës e cila ka shpallur kompaninë fituese për të investuar për projekt turizmi.

Por cilët janë qytetet që kanë nevojë më tepër për proejkte turistike?

Sipas Ozunit në vendin tonë terren po fiton dhe turizmi industrial, i cili po përthith turistë për të vizituar miniera etj.

Diamila Leka /

 


Burimi: ScanTv.
Ripublikimi mund të bëhet vetëm kundrejt citimit të autorësisë dhe burimit origjinal.

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit

WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications