21.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

licenca

ERE licencoi 292 MW energji – Në 2022-in kryeson energjia diellore, u dhanë licenca edhe për 14 hidrocentrale

Viti 2022 shënoi zhvillime në drejtim të licencave të dhëna për prodhimin e energjisë elektrike, duke qenë se një numër i konsiderueshëm u dha...

Rrezik pastrimi parash, BSH inspekton 70 zyra këmbimi valutor – Në total 583. U licencuan 56 të reja dhe iu revokua licenca 29 ekzistueseve

Megjithëse konsiderohet ndër sektorët me riskun më të lartë për pastrim parash, tregu i këmbimit valutor ka shënuar një bum të vërtetë gjatë vitit...

Pezullohet licenca e “Micro Credit Albania”! Banka e Shqipërisë: Shkelje e përsëritur të kërkesave rregullative mbikëqyrëse

https://www.youtube.com/watch?v=X7xBy_EceFc Për shkelje serioze të kërkesave rregullative mbikëqyrëse Banka e Shqipërisë ka vendosur pezullimin e licencës e Micro Credit Albania. Shoqëria financiare nuk ka zbatuar...

Investitorët, interes për energjinë e erës – Pas 15 vitesh nga licenca e fundit, depozitohet aplikimi për central 50 MW

Pas një interesi në rritje për ndërtimin e centraleve diellore, investitorët po shfaqin interes edhe për energjinë e prodhuar nga era. Pranë Ministrisë së...

Kaosi me linjat urbane, eksperti: Bashkia s’respekton kontratën

“Rritja e standardeve duhet të vijë në bashkëveprim me institucionet”. Kështu deklaroi për emisionin “Mirëmëngjes” në Euronews Albania specialisti i transportit publik, Ferjolt Ozuni teksa foli për linjat e urbanëve në Tiranë.

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications