30.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

likuiditeti

Biznesi ka të ardhura të bollshme, nevojë e ulët për kredi – Vrojtimi/Të pranishëm faktorë dekurajues, likuiditeti i lartë dhe normat e interesit

Gjatë tremujorit të tretë të vitit biznesi në vend ka shfaqur nevojë të reduktuar për financim për shkak të situatës së favorshme të likuiditetit,...

“Bursa e energjisë, sfidë përdorimi nga operatorët privatë” – Komuniteti i Energjisë: Likuiditeti, duhet operimi brenda së njëjtës ditë dhe bashkim i tregjeve

Sekretariati i Komunitetit të Energjisë e konsideron si hap pozitiv nisjen e operimeve të Bursës Shqiptare të Energjisë Elektrike, ALPEX por thekson se sfidë...

Mungesë likuiditeti, BSH bleu 5.3 Mld lekë valutë për balancim – Raporti/ Shkak, akumulimi i parave nga Ministria e Financave dhe rritja e parasë...

Tremujori i fundit i vitit të shkuar ka shënuar një mungesë të fortë likuiditetesh në sistemin bankar, për shkak të akumulimit të parave nga...

Shumë para’ jashtë bankave, BSH injekton miliarda lekë – 16 operacione likuiditeti. Në verë paraja në qarkullim u rrit në total 9 miliardë lekë

Përgjatë gjithë vitit 2022, Banka e Shqipërisë ka qenë e deyturuar të injektojë vazhdimisht likuiditet në sistemin bankar për shkak të niveleve shumë ta...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications