21.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

listë

Pensionet në Europë: Shqipëria e fundit në listë! Si krahasohen vendet e tjera?

Pensionet e lidhura me të ardhurat përbëjnë në masë të madhe burimin kryesor të të ardhurave për europianët e moshës 65 vjeç e lart....

3 plazhet më të mira në botë janë të gjitha në Europë! Cilat janë plazhet e tjera në top listë?

Në një botë ku qëndrueshmëria dhe bukuria natyrore dominojnë gjithnjë e më shumë zgjedhjet e udhëtarëve, Praia da Falésia e Portugalisë shfaqet si xhevahiri...

Inflacioni vjetor dhe i ushqimeve në Europë – Në cilën listë Shqipëria është e para?

Inflacioni vjetor në BE ka qenë në rënie ndërsa inflacioni i ushqimeve mbetet i lartë, duke goditur familjet me të ardhura të ulëta në...

123 vendet më të mira për të parë perëndimin e diellit – Kështjella që e fut Shqipërinë në listë!

Ekipi i përmbajtjes së Morning Life përdori Tripadvisor për të mbledhur të dhëna për vendet më të mira për të parë një perëndim të...

Vendet më të mrekullueshme në botë për vitin 2023, sipas TIME – Cili është qyteti shqiptar në listë?

Revista prestigjioze TIME sapo ka publikuar listën e saj vjetore të vendeve më të mrekullueshme në botë si dhe pse e çfarë qëndron pas...

Investimet strategjike në një listë unike – Projektet mbi 200 milionë lekë miratohen nga Këshilli i Ministrave

Këshilli i ministrave në vendimin për “Procedurat e menaxhimit të fondeve publike”, vendosi që projekti i investimit përfshin një seri punimesh apo shërbimesh të...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications