29.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

madhe

Ku investuan më shumë shqiptarët vitin e kaluar? – Obligacionet qeveritare zunë peshën më të madhe në fondet e investimeve

Gjatë viteve të fundit bonot e thesarit, apo obligacionet qeveritare kanë shtuar interesin e qytetarëve shqiptarë për të investuar, për shkak edhe të normës...

Të ardhurat e familjeve rriten më ngadalë se shpenzimet – BSH: Pjesa më e madhe vijojnë të deklarojnë të ardhura mujore 17-50 mijë lekë

Shpenzimet e familjeve po rriten shumë më shpejt se të ardhurat e tyre. Konkluzioni vjen përmes një analize që Banka e Shqipërisë u ka...

“Ferma më e madhe e erës në det të hapur në botë” prodhon energjinë e saj të parë!

Një projekt i përshkruar si “ferma më e madhe e erës në det të hapur në botë” bëri një hap të madh përpara gjatë...

Turbina me erë më e madhe në botë thyen rekordin e mëparshëm duke gjeneruar sasi të jashtëzakonshme energjie!

Edhe pse egzistues në librat e rekordeve për të qenë më i madhi në botë, një turbinë me erë me bazë në brigjet e...

Më shumë individë që përfitojnë pension familjar – Financohen nga buxheti i shtetit. Tirana mban peshën më të madhe

Numri i personave që përfitojnë pension familjar është rritur ndjeshëm në gjysmën e parë të vitit duke rënduar më shumë në buxhetin e shtetit....

Sa do të paguajnë bizneset si taksë prone? – Krahasimi në bashki të ndryshme: Sa më e madhe vlera, aq më i lartë detyrimi!

Projektligji i ri për taksimin e pasurive të paluajtshme parashikon ndryshime dhe sa i takon detyrimit që kanë njësitë e shërbimit.  Nivelet e propozuara...

Rënia më e madhe te taksa e pasurisë, Bashkitë po mbledhin më pak të ardhura se një vit më parë

Bashkitë po mbledhin më pak të ardhura këtë vit. Të dhënat nga Ministria e Financave dhe Ekonomisë tregojnë se 61 njësitë e pushtetit vendor...

Kredia në euro, për çfarë qëllimi merret nga bizneset? – Pjesa dërrmuese për blerje pronash. Peshë të madhe overdrafti dhe huaja për likuiditete

Ndërsa kredia në euro ka shënuar një lloj frenimi gjatë gjysmës së parë të këtij viti, ajo vijon të merret nga subjektet shqiptare kryesisht...

Ku po marrin më shumë kredi qytetarët? – Në Elbasan, rritja më e madhe e huasë. Lezha, e vetmja me rënie

“Scan Intel” ka analizuar portofolin e kredisë së individëve sipas rretheve (definicioni i Bankës së Shqipërisë për përkatësinë gjeografike). Të dhënat i referohen portofolit...

Harta e çmimeve të reja të apartamenteve, Astiri me rritjen më të madhe, në ish-Bllok referenca arrin në 228,000 lekë

Nga Fresku në Astir, përfshirë ish-Bllokun e Yzberishtin, qeveria ka rritur çmimet e referencës së apartamenteve mbi të cilat bëhet vlerësimi i taksës së...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications