30.5 C
Tirana
E hënë, 24 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

universisteti mesdhetar

Akademik Anastas Angjeli: Samiti i COP28 dhe ekonomia në shërbim të ambientit

Samiti i OKB-së për ndryshimet klimaterike për vitin 2023, ose COP28, është Konferenca e 28-të e organizuar nga OKB, dhe këtë vit po mbahet në Dubai, nga 30 nëntori deri në 12 dhjetor.

Çudia ndodhi! Shqipëria me plazhe si Maldivet, tokë e ëndëruar për italianët

Qeveria i ka hyrë detit me këmbë, kërkon me çdo mënyrë të bëjë turizmin drejtimin kryesor të ekonomisë. Për këtë në të katërmbëdhjet anët...

Risia e vitit të ri akademik do të jenë kurrikulat mësimore që do të ofrojnë njohuri edhe për ChatGPT

ChatGPT, më së shumti, po përdoret edhe nga studentët. Presidenti i Universitetit Mesdhetar të Shqipërisë pohon se përdorimi më gjerësisht i ChatGPT te studentët po ndodh tek ata që studiojnë për informatikë apo teknologji informacioni.

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications