30.5 C
Tirana
E hënë, 24 Qershor 2024

Gjykatat jotransparente, barrë për bizneset e qytetarët – Lëvizja Mjaft: Gjykata e Apelit të Tiranës, me performancën më të ulët për të dhënat

Duhen Lexuar

Reforma në drejtësi duket se ka prodhuar pak rezultate te transparenca e sistemit gjyqësorë, i cili gjendet nën akuzë të vazhdueshme nga qytetarët e bisneset si për sa u përket cilësisë së vendimeve, ashtu dhe të argumentimit të tyre, në një kohë që problem i mprehte mbetet zvarritja pa fund e zbardhjes së vendimeve.

Lëvizja MJAFT ka publikuar të premten gjetjet e stdudimit që ka kryer mbi performancën e hapjes institucionale për pushtetin legjislativ dhe gjyqësor.

Kreu i lëvizjes mjaft Aldo Merkoçi tha se Gjykata e Apelit të Tiranës mbetet më problematikja sa i përket transparencës.

Mungesë transparence raportohet nga Lëvizja MJAFT edhe në Kuvendin e Shqipërisë.

Lorenc Rabeta /


Burimi: ScanTv.
Ripublikimi mund të bëhet vetëm kundrejt citimit të autorësisë dhe burimit origjinal.

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit

WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications