24.5 C
Tirana
E shtunë, 20 Korrik 2024

Sa këmbehen sot valutat kryesore?!

Duhen Lexuar

Monedha europiane ka humbur sërish pikë këtë mëngjes pasi në raport me ditën e djeshme blihet sot me 115.7 lekë dhe shitet me 116.4 lekë sipas kursit të këmbimit lokal.

Dollari amerikan edhe pse në nivele të dobëta ka rikuperuar disi teksa blihet këtë të enjte me 109.8 lekë dhe shitet me 111.2 lekë.

Paundi britanik ka regjistruar rritje edhe këtë mëngjes teksa është blerë sot me 133.4 lekë dhe është shitur me 135 lekë.

Referuar tregut të brendshëm valutor Franga z\zvicerane ka shënuar zbritje të ndjeshme të kuotës duke u blerë sot me 116.5 lekë dhe duke u shitur me 117.4 lekë.


Burimi: ScanTv.
Ripublikimi mund të bëhet vetëm kundrejt citimit të autorësisë dhe burimit origjinal.

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit

WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications