30.5 C
Tirana
E hënë, 24 Qershor 2024

Si ka nisur kjo javë për valutat kryesore?!

Duhen Lexuar

Dollari amerikan vijon edhe këtë javë të qëndrojë në kuota të dobëta përballë monedhës vendase pasi është blerë këtë të hënë m e110.2 lekë dhe është shitur me 111.9 lekë ën raport me javën e kaluar.

Monedha europiane ka humbur edhe ajo pikë gjatë fundjavës duke shënuar rënie në raport me javën që lamë pas teksa blihet mëngjesin e sotëm me 116.2 lekë dhe shitet me 116.9 lekë sipas kursit të këmbimit lokal.

Paundi britanik regjistron sërish rritje këtë fillim jave krahasuar me javën e shkuar teksa është forcuar duke u blerë sot me 134.7 lekë dhe duke u shitur me 135.9 lekë referuar tregut të brendshëm valutor.

Franga zvicerane sakaq është blerë këtë mëngjes me 117.1 lekë dhe është shitur me 1148 lekë duke e nisur javën pozitivisht teksa ka shënuar rritje të lehtë të kuotës nga java e shkuar.


Burimi: ScanTv.
Ripublikimi mund të bëhet vetëm kundrejt citimit të autorësisë dhe burimit origjinal.

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit

WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications