16.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor 2024

Sigurimi nga tërmeti mund të perceptohet si taksë – Ekspertja: Duhet vlerësuar me kujdes. Mund të shtojë kostot për qytetarët dhe bizneset

Duhen Lexuar

Për eksperten e pasurive të paluajtshme Ilda Zaloshnja, qeveria duhet të jetë shumë e kujdesshme në krijimin e skemës shtetërore të sigurimit të detyrueshëm nga tërmetet.

Sipas saj, ky sigurim mund të perceptohet si taksë nga qytetarët e bizneset.

Ligji për krijimin e skemës së detyrueshme për tërmetet është hedhur tashmë për konsultim publik nga qeveria.

Lorenc Rabeta/


Burimi: ScanTv.
Ripublikimi mund të bëhet vetëm kundrejt citimit të autorësisë dhe burimit origjinal.

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit

WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications