16.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

afatmesme

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë miraton Strategjinë Afatmesme të Zhvillimit 2024-2026 dhe buxhetin e vitit të ardhshëm

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë ka miratuar Strategjinë Afatmesme të Zhvillimit të Bankës së Shqipërisë për periudhën 2024- 2026, buxhetin për vitin 2024...

Bonot, apo obligacionet. Kush ra më shumë në 2023 – Zhvlerësimi më i fortë te instrumuentet 12-mujore e afatmesme, më e moderuar për afatgjatat

Rënia e normave të interesit të letrave me vlerë të Qeverisë është shtrirë te të gjitha maturitetet. Rënia është më e dukshme te bonot...

Shqiptarët në spiralen e borxheve, ekspertët: Tani merren për të mbijetuar, nuk ka më investime afatmesme

Shqipëria është futur në një spirale borxhesh, e nxitur edhe më shumë nga kriza e çmimeve dhe shtrenjtimi i kredive. Borxhet janë bërë më...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications