15.5 C
Tirana
E enjte, 22 Shkurt 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

cmime

Çmime më të lira në janar – INSTAT konfirmon tendencën rënëse. Në muajin e parë të vitit, inflacioni 3,4%

Fillimi i vitit 2024 ka konfirmuar tendencën rënëse të çmimeve të nisur gjatë fundvitit të kaluar. Të dhënat më të fundit nga INSTAT tregojnë...

Fund abuzimit me çmime e sigurinë ushqimore në fundvit? – Sokolaj: Të merren masa frenuese! Civici: Puna ka nisur prej dy javësh

Gjatë periudhës së festave sikurse ndodh rëndom çdo vit, konsumatorët përballen me rritje të çmimeve të produkteve dhe kryesisht atyre të shportës, por edhe...

“Do kishim çmime më të lira”, nafta bruto e prodhuar në vend, më e lartë se gjithë importi

Vitin e shkuar nga nëntoka shqiptare u nxorën 902 mijë tonë naftë bruto. Në raport me 2021-shin, sasia e naftës së prodhuar në vend...

Talentet shqiptare në teknologji – Mbyllet Edicioni i 11-të i Albanian ICT Awards. 7 çmime në inovacion e sipërmarrje

ICTS media dhe ALB ICT mbyllën edicionin të 11-të të identifikimit, promovimit dhe shpërblimit përmes çmimeve, projektet më të mira në inovacion, teknologji dhe...

Inflacioni nuk po “sprapset”, 7.1% në Shkurt – Çmime rekord të larta për bulmetin, veshjet, mobilimin dhe mirëmbajtjen e shtëpisë

Edhe pse tashmë ka kaluar një vit nga nisja e luftës në Ukrainë bashkë me efektet që transmetoi në ekonominë globale, kryesisht sa i...

“Rezerva” për ligjin e ri të energjisë – Mena: Mbështetja për investitorët, të garantojë çmime më të ulta për konsumatorin fundor

Skemat e mbështetjes për investiotorët, që parashikohen në projektligjin “Për nxitjen e përdorimit të energjisë nga burime të rinovuedshme” duhet të garantojnë një çmim...

KESH zgjat çmimet preferenciale për OST-në – Energjia për humbjet në rrjet, jo me çmime tregu deri në qershor

Çmimi i favorshëm, me të cilin Korporata Elektorenergjetike Shqiptare i shet energjisë Operatorit të Sistemit të Transmetimit për mbulimin e humbjeve në rrjet, do...

KESH shet lirë energjinë – Realizohen dy transaksione me çmime më të ulta se në bursë. Dështon tenderi i shkëmbimit

Për të disatën herë, Korporata Elektroenergjetike Shqiptare e ka shitur energjinë më lirë se çmimet në Bursën e Hungarisë. Në ditët e fundit janë...

Me çmime deri në disa milion dollarë – Ja 10 makinat elektrike më të shtrenjta në botë

Revolucioni i makinave elektrike ka pushtuar botën e automobilave. Papritur, makinat elektrike nuk janë thjesht mashtrime, por mjete motorike të plota, të cilat mahnitin...

Pushimet ditore po bëhen të papërballueshme, çmimet në plazhet e Lalëzit, rritje vjetore me 60%

Plazhet në zonën e Gjirit të Lalëzit prej vitesh janë shndërruar në oazin e pushuesve ditorë të banorëve të kryeqytetit.

Latest news

- Advertisement -spot_img