11.5 C
Tirana
E premte, 1 Mars 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

covid

Çmimi i naftës bie me 1 dollar – Shkak, monedha më e fortë amerikane dhe rritja e infektimeve me Covid në Kinë

Çmimet e naftës pësuan ulje, si pasojë e një dollari më të fortë, ndërsa rastet në rritje me infektime me Covid në Kinë, shuan...

Parashikimi i kompanisë: Shitjet e iPhone 14 do të ulen si shkak i kufizimeve nga Covid

Dalja në treg e Iphone 14 Pro dhe Pro Max nuk do të jetë aq fitimprurëse sa ishte parashikuar. Kjo për shkak të politikave...

Pandemia falimentoi mbi 1500 biznese në 2020, numri i të punësuarve ra me 5,2%, ndërkohë që më të goditurat ishin turizmi dhe tregtia

Pandemia Covid-19 e cila nisi si një krizë shëndetësore e ndikoi negativisht ekonominë të gjitha drejtimet dhe sidomos punësimit, shitjet dhe ecurinë e bizneseve.

Micky Mouse dhe Hitleri u vaksinuan…në Hollandë

Ministria e Shëndetësisë në Holandë po heton sesi një hacker arriti të krijojë një certifikatë jeshile (Greenpass) me një kod QR të vlefshëm në emër të Adolf Hitlerit.

Latest news

- Advertisement -spot_img