11.5 C
Tirana
E premte, 1 Mars 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

covid19

Çmimet e naftës rriten me mbi 2% – Ndërsa Kina lehtëson rregullat për frenimin e COVID-19

Çmimet e naftës u rritën me më shumë se 2% të premten pasi autoritetet shëndetësore në Kinë, importuesi kryesor global i naftës së papërpunuar,...

Postcovidi dhe inflacioni

Megjithëse masat shtrënguese kundër pandemisë vazhdojnë, thuajse në shumicën e vendeve në shkallë europiane dhe globale, ato, për të mos iu rikthyer mbylljes së ekonomive të tyre, e cila po jep shenjat e ringritjes

OKB Konstaton se çmimet e ushqimeve janë në nivelin më të lartë në 10 vite

Çmimet e ushqimeve kanë prekur nivelin më të lartë në një dekadë, pas rritjes me 30 për qind gjatë vitit të kaluar. Konstatimi vjen nga Organizata Agro-kulturore dhe e Ushqimit e Kombeve të Bashkuara. Shifrat e agjencisë konfirmojnë rritjen e kostos së drithërave dhe vajrave bimorë në mbarë botën.

Micky Mouse dhe Hitleri u vaksinuan…në Hollandë

Ministria e Shëndetësisë në Holandë po heton sesi një hacker arriti të krijojë një certifikatë jeshile (Greenpass) me një kod QR të vlefshëm në emër të Adolf Hitlerit.

Latest news

- Advertisement -spot_img