21.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

fbi

FBI: Ja pse nuk duhet t’i karikoni kurrë pajisjet tuaja smart në aeroporte apo qendra tregtare!

Stacionet e karikimit në një aeroport ose qendër tregtare ndonjëherë mund të jenë shpëtimtare, por këto spote publike janë vendi numër një për hakerat,...

Prodhuesi kinez i terminaleve të pagesave elektronike akuzohet për lehtësimin e sulmeve kompjuterike në SHBA dhe BE

Një tjetër prodhues kinez i pajisjeve të pagesave elektronike akuzohet nga FBI për lehtësimin e sulmeve kibernetike kundër objektivave të shumta në Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimin Evropian. Kompania e akuzuar dhe nën hetim është PAX Technology, një kompani e madhe kineze e specializuar në prodhimin dhe tregtimin e terminaleve POS për tregtarët e vegjël që marrin pagesa me kartë nga klientët e tyre.

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications