26.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

ferjolt ozuni

Aktivitet për promovimin e projektit “Tricolor.al” në ambjentet e Ambasadës së Rumanisë në Shqipëri

Ambasada e Rumanisë në Shqipëri organizoi një pritje të ngrohtë për stafin e projektit “Tricolor.al”, një projekt i ideuar, projektuar dhe ndërtuar nga një grup miqsh nga Shqipëria, ish-studentë në Rumani, dhe qëllimi primar i këtij portali është të mbledhë bashkë dashamirës të Rumanisë në Shqipëri dhe dashamirës të Shqipërisë në Rumani”

Rritja e çmimeve dhe turizmi, Eksperti Ozuni: Do të preket turizmi

Rritja e çmimeve të ushqimeve ka shkaktuar një rritje edhe të çmimeve në bare dhe restorante. Kjo pritet të sjellë probleme dhe ulje edhe më tej të konsumit, çka do të ndikojë edhe në sezonin turistik që fillon së shpejti.

Kaosi me linjat urbane, eksperti: Bashkia s’respekton kontratën

“Rritja e standardeve duhet të vijë në bashkëveprim me institucionet”. Kështu deklaroi për emisionin “Mirëmëngjes” në Euronews Albania specialisti i transportit publik, Ferjolt Ozuni teksa foli për linjat e urbanëve në Tiranë.

Festat e fundvitit, kërkesa në rritje nga shqiptarë e të huaj, Omicron po kthehet në pengesë

Festat e fundvitit kanë shtuar interesin për prenotime të shqiptarëve për të ikur jashtë vendit dhe të huajve për të ardhur këtu, por shfaqja e variantit të ri Omicron të Covid-19 po kthehet në pengesë.

Turizmi malor, KLSH: Nuk shfrytëzohet, mungojnë investimet dhe promovimi

Turizmi malor është një tjetër potencial që Shqipëria nuk arrin ta shfrytëzojë. Sipas një raporti nga Kontrolli i Lartë i Shtetit, mungesa e investimeve dhe niveli i ulët i promovimit penalizojnë këtë sektor. Gjetjet e KLSH konfirmohen edhe nga ekspertë të turizmit.

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications