11.5 C
Tirana
E premte, 1 Mars 2024

Turizmi malor, KLSH: Nuk shfrytëzohet, mungojnë investimet dhe promovimi

Nga Dr. Ferjolt Ozuni per A2CNN

Duhen Lexuar

Turizmi malor është një tjetër potencial që Shqipëria nuk arrin ta shfrytëzojë. Sipas një raporti nga Kontrolli i Lartë i Shtetit, mungesa e investimeve dhe niveli i ulët i promovimit penalizojnë këtë sektor. Gjetjet e KLSH konfirmohen edhe nga ekspertë të turizmit.

Burimi:A2CNN
- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit