21.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

fondit

Harta e shpërndarjes së parave në bujqësi – Vlora mban rekord, blegtoria merr 72 % të fondit

13.2014 fermerë kanë përfituar vitin e kaluar nga masat e mbështetës në bujqësi përmes Skemës Kombëtare 2023, apo e thënë ndryshe 95 për qind...

Qeveria kurseu vetëm 8.4% nga tenderët – Fitohen me vlera, afër fondit limit. 3.3% e kontratave jepen në tavolinë

Tenderët publikë për punë, mallra apo shërbime fitohen nga kompanitë me vlera afër fondit limit, ndërkohë që ky fakt konfirmohet edhe nga të dhënat...

Po përdoret buxheti në funksion të zgjedhjeve? “Trefishimi i fondit për pagat tregon për një administratë elektorale”

Të gjithë parashikojnë se 2023 do të jetë një vit i vështirë për ekonominë, atë globale dhe shqiptare. Më pak rritje ekonomike, çmime të...

Super tenderët e ARRSH: Lidhet kontrata për Elbasan-Qafë Thanë, një nga ofertat fituese sa 99% e fondit limit

Gati 4 mld lekë është vlera e tre tenderëve të Autoritetit Rrugor Shqiptar, për të cilët janë shpallur kompanitë fituese apo është lidhur kontrata....

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications