23.5 C
Tirana
E diel, 14 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

fotovoltaike

UNDP dorëzon 2 sisteme fotovoltaike diellore në Bashkinë e Shkodrës financuar nga qeveria japoneze!

Ceremonia e dorëzimit të dy sistemeve fotovoltaike diellore në të cilën morën pjesë Ambasadorja e Japonisë në Shqipëri, Kato Kikuko, Përfaqësuesja e Përhershme e...

Dorëzohen 6 sisteme fotovoltaike diellore në godinat publike të Klosit dhe Peshkopisë nëpërmjet projektit të UNDP-së, financuar nga Qeveria Japoneze!

Gjashtë sisteme fotovoltaike diellore janë dorëzuar zyrtarisht në bashkitë e Klosit dhe Dibrës. Ceremonia, në të cilën morën pjesë Ambasadorja e Japonisë në Shqipëri,...

Balluku thirrje bizneseve: Mos bini pre e abuzimit duke blerë dokumentacione për parqe fotovoltaike!

“Të gjithë operatorët privatë, të cilët duan të bëhen pjesë e sektorit të energjisë, duhet të tregojnë kujdes dhe të mos bien pre e...

“Gjethja” fotovoltaike që ‘kopjon’ natyrën!

Ekziston një arsye pse gjethet kanë një formë dhe strukturë të caktuar në natyrë: janë evolucionare dhe funksionale. Kjo është ajo që menduan studiuesit...

Energjia diellore, shifra “modeste” – 3-mujori / Vetëm 0.6% e energjisë totale u prodhua nga centralet fotovoltaike  

Të dhënat për prodhimin e energjisë nga dielli mbeten modeste, në raport me energjinë e prodhuar nga burimet ujore, teksa për 3 – mujorin...

Problemet e ligjit të ri të energjisë – Mahmutaj: Nuk adreson çështjet për HEC-et e vegjël dhe energjinë fotovoltaike

Projektligji “Për nxitjen e përdorimit të energjisë nga burimet e rinovueshme”, i nxjerrë për konsultim publik nga Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë nuk adreson...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications